Достапни линкови

Руската флота веројатно ќе остане во Севастопољ и по 2017


Новиот украински претседател Виктор Јанукович изјави дека Киев межеби ќе и дозволи на Русија да ја остави својата флота во Севастопољ и по планираното повлекување во 2017 година. Јанукович, во интервју за руската телевизија ТВ Вести – 24, рече и дека повеке прашања ке бидат разгледани. Тој најави и подобрување на регулацијата на полето на енергетиката со Русија.
XS
SM
MD
LG