Достапни линкови

Зголемена безбедноста на патеката за санкање на ЗОИ


Патеката за санкање во центарот Витслер на зимските Олимписки игри ќе биде променета по смрта на 21 годишниот грузиски спортист Нодара Кумариташвили. Меѓународната санкарска федерација соопшти дека се превземаат поголеми безбеднопсни мерки и посебно кај местото на кое Кумариташвили ја загуби контролата врз санката по што од здобиените повреди почина.
XS
SM
MD
LG