Достапни линкови

Авганистан: 5 талибанци убиени во нападот во Марајах


Авганистанскиот воен командант Шер Мохамад Зазаи изјави дека пет талибански милитанти биле убиени во првите часови на комбинираниот американско – авганистански напад врз милитантите во градот Марјах, во провинцијата Хелманд.
Околу 15 илјади американски, британски и авганистански војници учествуваат во офанзивата во Марјах, едно од последните поголеми талибански упоришта во јужен Авганистан.
XS
SM
MD
LG