Достапни линкови

Сејдиу:стратегијата за северно Косово е добра


,,Институциите на Косово, и покрај лошите прогнози за нивното функционирање по прогласувањето на независноста, и обезбедуваат напредок на најмладата држава во светот.,, Ова го оценува претседателот на Косово Фатмир Сејдиу во интервју за Радио Слободна Европа. Тој додава дека стратегијата за северно Косово која ја има поддршката на Меѓународната управувачка група е добар документ и е во интерес на сите во земјата.
XS
SM
MD
LG