Достапни линкови

Северна Кореја не сака рестарт на нуклеарните разговори


Висок претставник на Обединетите нации денеска во Пекинг изјави дека Северна Кореа и покрај интензивираните кинески напори не сака да се врати на шестпартитните преговори за нуклерано разоружување. Лин Паское е првиот висок официјален претставник на Обединетите нации кој ја посети Северна Кореа од 2004 година. Тој сепак не понуди детали за разговорите што ги водел во Пјонгјанг.
XS
SM
MD
LG