Достапни линкови

Уште над 500 шпански војници во Авганистан


Шпанската влада денеска соопшти дека планира да испрати дополнителни 511 војници во Авганистан. Оваа одлука се уште треба да биде одобрена од шпанскиот парламент. Шпанија досега во Авганистан има повеќе од илјада војници.

XS
SM
MD
LG