Достапни линкови

Ерменскиот парламент ќе расправа за подобрување на односите со Турција


Ерменскиот претседател Серж Саркасјан денеска во Парламентот ги поднел протоколите за надминување на вековните непријателства со Турција. Во минатата година Ерменија и Турција се согласија да воспостават дипломатски односи и да ја отворат меѓусебната граница, два месеца откако таквиот договор ќе помине во парламентите на двете земји.
XS
SM
MD
LG