Достапни линкови

Интерпелација за работата на министерот Ставревски


ЛДП и Нова Алатернатива денеска до Собранието на Македонија поднесоа интерпелација за работата на министерот за финансии Зоран Ставревски. Како причини се наведени, - промашениот ребаланс на буџетот за 2009-та, засиленото и неосмислено задолжување, питкопувањето на независноста на Народна Банка, како и непочитувањето на Собранието. СДСМ и НСДП најавија дека ќе ја подржат интерпелацијата.
XS
SM
MD
LG