Достапни линкови

Најдобра фотографија - од протестите во Иран


Италијанскиот фотограф Пјетро Мастурзо е добиник на наградата за фотографија на годината, на која е прикажана жена која протестира во Техеран по иранските претседателски избори. Во категоријата вести, главната награда ја доби фотографијата на Адам Фергусон од Њујорк Тајмс, од сцена на самобиствен бомбашки напад во Авганистан.
XS
SM
MD
LG