Достапни линкови

Ново американско ласерско оружје


Американската агенција за противракетна одбрана денеска соопшти дека успешно тестирала ново ласерско оружје за уривање балистички проектили. Агенцијата соопшти дека тестот бил извршен во една база во Калифорнија и оти ласерот бил монтиран на модифициран патнички авион од типот Џамбо џет.
XS
SM
MD
LG