Достапни линкови

Уште 3 ипол илјади војници за безбедноста на Хаити


Повеќе од 15 земји понудија уште 3 ипол илјади војници и полицајци за подобрување на безбедноста на Хаити и за осигурување на хуманитарната помош во земјата која на 12 јанари беше погодена од катастрофален земјотрес. Во потресот кој скоро го разурна главниот град Порт о Пренс загинаа над 200 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG