Достапни линкови

Кина бара од Обама да не се сретне со Далај Лама


Кина ги повика САД итно да се откажат од плановите, американскиот претседател Барак Обама да се сретне со тибетанскиот духовен водач Далај Лама. Белата куќа претходно соопшти дека Обама ќе се сретне со Далај Лама наредната недела и покрај предупредувањата од Кина дека тоа ќе ги влоши односите меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG