Достапни линкови

САД - Иран не може да збогати ураниум до 20 отсто


Соединетите Американски Држави не веруваат дека Иран може да збогати ураниум до 20 отсто и ја осудија постапката на иранските власти за затворање на протокот на информации во земјата.
Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад, на вчерашната прослава на 31-та годишнина од исламската револуција, рече дека земјата преминала на повисоко ниво на збогатување на ураниум.
XS
SM
MD
LG