Достапни линкови

Протест во Женева за човекови права во Иран


Неколку организации за заштита на човековите права протестираа пред седиштето на Советот за човекови права на ОН во Женева. Тие бараат да се изврши притисок врз иранските власти да дозволат меѓународни набљудувачи за човекови права да дојдат во Иран. На протестот учествувале околу 200 луѓе.
XS
SM
MD
LG