Достапни линкови

Ромпуј: Постигнат е договор да и се помогне на Грција


Шефовите на државите на членките на Евопската Унија постигнаа договор за солидарност и подршка на Грција. Ова го соопшти претседателот на Унијата Херман Вон Ромпеј на конференција по завршувањето на Самитот во Брисел. Конечните детали за помошта за грција ќе бидат усвоени на почетокот на следната недела на Советот на Министри за финансии на Европскатa Унија додаде Ромпуј.
XS
SM
MD
LG