Достапни линкови

Косовската Влада и ЕУЛЕКС формираат група за борба против организираниот криминал и корупцијата


Косовската Влада и Мисијата на Европската Унија во Приштина ( ЕУЛЕКС) донесоа одлука за формирање на специјална експертска група за борба против организираниот криминал и корупција во Косово, соопштува косовската Влада. Косовскиот заменик премиер, Хајредин Кучи соопшти дека групата ќе биде формирана во блиск аиднина и дека таа ќе има целосна практична и финансиска подржка од Владата на Косово.
XS
SM
MD
LG