Достапни линкови

Нимиц во Скопје на 23ти, а во Атина на 26ти февруари


Посредикот на Обединатите Нации во македонско- грчкиот спор, Метју Нимиц на 23ти и 24ти февруари ќе го посети Скопје а на 26ти месецов ќе ја посети Атина. Ова денеска го соопшти потпаролот на Светската Организација, Ванина Маестрачини. Во соопштението стои дека Нимиц доаѓа во посета на Македонија и Грција по поканата на Владите на двете земји.
XS
SM
MD
LG