Достапни линкови

Еврокомесарот за проширување Штефан Филе во посета на Македонија


Еврокомесарот за проширување на Штефан Филе на 19 Февруари ќе ја посети Македонија, јави МИА. Министертвото за надворешни работи соопшти дека еврокомесарот Филе ќе се сретне со државниот врв. Еврокомесарот доаѓа во Македонија по препораката на Европскиот Параламент за побрз почеток на пристпните преговори и поголем ангажаман на Европската Унија за решавање на спорот со името.
XS
SM
MD
LG