Достапни линкови

Ромпуј: Постигнат е договор да и се помогне на Грција


Претседателот на Европската Унија, Херман Ван Ромпуј изјави дека е постигнат договор да и се помогне на Грција да го да го намали буџетскиот дефицит и да излезе од кризата. Ова денеска, таа го изјави пред Самитот на европските лидери во Брисел. Деталите ќе бидат соопштени на Самитот. Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека Грција ќе добива подршка, се додека ги почитува правилата на Евроспката унија.
XS
SM
MD
LG