Достапни линкови

Дваесетгодишнина од ослободувањето на Нелсон Мендела


Јужна Африка денеска ја прославува 20 годишнината до ослободувањето на Нелсон Мендела. Мендела помина 28 години во затвор осуден за водење на демонстранти против тогашната апартхејд Влада.
XS
SM
MD
LG