Достапни линкови

ЕУ со безвизен режим за БиХ до Јули годинава?


Европската унија би била подготвена да и даде на БиХ безвизен режим до јули годинава, но не и на Албанија, што претставува нова препрека, бидејќи досиејата на двете земји се водат заедно. Босански медиуми, повикувајки се на дипломатски извори во Брисел, јавија дека политичката одлука да се охрабри Босна со давање безвизен режим веќе е донесена, но оти сега требало да се пронајде начин како тоа да се изведе.
XS
SM
MD
LG