Достапни линкови

Прогноза за времето - облачно


Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, освен на планините каде што ќе продолжат снежните врнежи. Утринската температура се движи од нула до три, а дневната ќе биде од три до осум степени. Во Скопје времето ќе биде претежно облачно. Утринската температура се спушти до еден, а дневната ќе достигне до пет степени.
XS
SM
MD
LG