Достапни линкови

Расмусен : НАТО не е закана за Русија


Потпаролот на генералниот секретар на НАТО вели дека Андрес Фог Расмусен не се противи на најавената продажба на француски воен брод на Русија. Потпаролот Џемј Апатурај вели дека Расмусен не ја смета Русија за закана и оти се надева дека и Русија не го смета НАТО за закана.Ваквите коментари следуваат по критиките на Кремељ дека НАТО се обидува да го поткопа рускиот суверенитет
XS
SM
MD
LG