Достапни линкови

Бомбаш-самоубиец убил најмалку 18 полицајци во Пакистан


Пакистанските влaсти соопштија дека бомбаш-самоубиец, денеска, убил најмалку 18 полицајци во регионот покрај авганистанската граница. Самоубиецот ја активирал бомбата неколку часа по падот на еден пакистански воен хеликоптер
XS
SM
MD
LG