Достапни линкови

Бомбардиран гасовод во Багдад


Ирачкото министертвото за нафта, соопшти дека гасоводот што минува низ северниот дел од Багдат вчера бил бомбардиран. Како последица на нападот преполовено е производстството .Од министертвото објаснуваат дека овој гасовод четсо е мета на напади.
XS
SM
MD
LG