Достапни линкови

Русија: Санкциите не се решение за Иран


Русија оцени дека санкциите против Иран стануваат попогодни откако Техеран почна да го збогатува ураниумот на повисоко ниво. Сепак, руските власти велат дека санкциите не се решение за проблемот и ги обвинија западните сили дека вршат притисок врз Русија за да ги подржи.
XS
SM
MD
LG