Достапни линкови

Најмалку 6-мина полицајци загинаа во експлозија во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека во експлозија на бомба загинале 6 полицајци и уште 15- тина биле повредени. Бомбата била поставена во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG