Достапни линкови

Вандализирана иранската амбасада во Париз


Иранската амбасада во Париз е испишана со графити “ Долу диктатор “ и „ Каде е мојот глас?“ . Активистите што го напишале тоа на ѕидовите , постирале и видео клип од нивното дело на Јутјуб. Вчера ирански демонстратори ја нападнале француската и италијанската амбасада во Техеран со јајца и камења.

XS
SM
MD
LG