Достапни линкови

Снежно невреме во Белгија и Франција


Сообраќајот во Белгија е значително отежнат поради снежното невреме а слична е и ситуацијата и во северниот дел на Франција јавуваат агенциите.Автомобили се заглавени во колона долга 920 километри во Белгија. Метеролозите предвидуваат дека снегот ќе продолжи да паѓа се до вечерта па се очекува и отежнат авиосообраќај.
XS
SM
MD
LG