Достапни линкови

Ослободен фотограф на Ројтерс во Ирак


Американската војска денеска ослободи фотограф на Ројтерс кој бил затворен во Ирак речиси година и пол без никакво обвинение. Фотографот бил уапсен во една рација во град кој се наоѓа северно од Багдат во септември 2008ма.
XS
SM
MD
LG