Достапни линкови

Инцидент на грчките протести


Грчката полиција интервенирала со солзавец во денешните синдикални протести кога вработените од комунална хигиена се обиделе со своите возила да го пробијат полицискиот кордон за им се придружат на демонстрантите изјавил полициски претставник. Штрајкувачите на полициската сила возвртиле со камења. Како што известуваат агнециите , инцидентот набргу е смирен . Штрајкот на државните службеници се случува по владината одлука да се замрзнат платите на администрацијата како мерка за намалување на буџетскиот дефицит
XS
SM
MD
LG