Достапни линкови

Снежно невреме во САДАмериканскиот западен брег денеска повторно го зафати снежна бура, втора во последнава недела. Се предвидуваат снежни наноси од над 30 сантиметри од Вашингтон до Њујорк. Владините канцеларии во Вашингтон се затворени трет ден по ред.
XS
SM
MD
LG