Достапни линкови

Шатлот Ендевор пристигна на вселенската станица


Спејс шатлот Ендевор пристигна на Меѓународната вселенска станица, каде што 6-мината астронаути, во наредните 13 дена, ќе извршат одредени поправки на станицата. Шатлот Ендевор беше лансиран во понеделникот од Флорида.
XS
SM
MD
LG