Достапни линкови

Руски опозициски лидер ќе се жали на Европскиот суд за човекови права


Рускиот опозициски лидер Борис Немтсов денеска најави дека ќе поднесе жалба до Европскиот суд за човекови права. Тој ќе се жали за судската наредба да плати оштета на Градоначалникот на Москва заради клевета.Судот во Москва претходно ја одби жалбата на Немтсов и пресуди да му исплати 33 илјади долари на градоначалникот Јуриј Лужков.

XS
SM
MD
LG