Достапни линкови

Најмалку 20-тина загинале од снежна лавина во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека можеби над 60 луѓе загинале во снежните лавини северно од Кабул. Министерот за внатрешни работи , Ханиф Афтман изјави дека се пронајдени 24 мртви тела но како што вели тој сигурно уште 40-тина се загинати. Спасувачките екипи до сега успеале да евкуираат околу 400 повредени луѓе. Од снежните блокади се извлечени 2 500 луѓе.
XS
SM
MD
LG