Достапни линкови

БиХ ќе именуваат амбасадор во Србија


Босна и Херцеговина ќе именува нов амбасадор во Србија, три години по дипломатските недоразбирања. Ова го соопшти српскиот министер за надворешни работи , Вук Јеремиќ по трилатералната средба во Анкара. Србија официјано се согласи новиот амбасадор во Белград за Босна и Херцеговина да биде Борис Арнаут .Министерите за надворешни работи на Босна и хЕрцеговина, србија и Турција на средбата разговарале за состојбите на Балканот.
XS
SM
MD
LG