Достапни линкови

Обид за напад на италијанската амбасада во Техеран


Италијанскиот министер за надворешни работи , Франко Фратини , денеска изјавил дека ирански верски Басиџи активисти се обиделе да ја нападнат италијанската амбасада во Техеран. Фратини во говорот пред Сенатот во Рим ги цитирал активистите кои извикувале „ Смрт за Италија “ и „ Смрт за Берлускони“. Тој дополни дека слични инциденти се забележани и пред француската и данската амбасада во Техеран.
XS
SM
MD
LG