Достапни линкови

Два нови смртни случаи од новиот грип во Македонија


Во изминативе три дена на Клиниката за инфективни болести во Скопје починале две пациентки од новиот грип. Со овие два смртни случаи досега во Македонија починале 26 луѓе. Комисијата за пандемскиот грип му препорача на населението да се вакцинира против новиот вирус. Од Комисијата сметаат дека во март ќе се зголеми бројот на заболени луѓе од новиот грип.
XS
SM
MD
LG