Достапни линкови

Иванов: Македонија со изградена државна стратегија пред Нимиц


Со изградена државна стратегија ќе настапи Македонија на најавената посета на медијаторот Метју Нимиц во Скопје.Ова денеска го изјави претседателот , Ѓорѓи Иванов. Иванов потенцира дека државниот врв има постојана координација и своите ставови преку посредникот во преговорите , Зоран Јолевски му ги пренесува на Нимиц.
XS
SM
MD
LG