Достапни линкови

Нови 30 жртви на снежното невреме во Авганистан


Најмалку 28 луѓе загинаа и над 70 се повредени во снежна лавина на планината Хиндукуш , соопштија авганистанските власти. Министерството за одбрана соопшти дека уште стотици луѓе се заглавени во снегот.Снегот го блокирал 2,5 киломераскиот тунел што води кон градот Кабул.Спасувачите цела ноќ се обидувале да спасат 200 луѓе што биле заглавени во тунелот соопштуваат властите
XS
SM
MD
LG