Достапни линкови

Снегот предизвикал проблеми во Бугарија и Романија


Снегот денеска предизвика проблеми во сообраќајот во Бугарија и Романија. Бугарските власти соопштија дека неколку авионски лета од Софија се откажани, а во Романија привремено е прекинат железничкиот сообраќај и неколку патишта се целосно затворени. Училиштата во Букурешт денеска и утре ќе останат затворени . Во јужниот дел на Романија еден полицаец морал да помага во породување на една жена затоа што медицинската екипа била заглавена во снег и не можела да стигна навреме до куќата на трудницата.

XS
SM
MD
LG