Достапни линкови

Двајцата загинати војници на НАТО се Британци


Двајцата загинати војници на НАТО во Јужен Авганистан во експлозија на бомба со до британска националност, соопшти британскиот министер за одбрана. Британските биле убиени за време на нивната патрола.Вчера загинаа и двајца шведкси војноици на НАТО . Според Франс пресс годинава загинале вкупно 61 припадник на Алијансата
XS
SM
MD
LG