Достапни линкови

Македонска владина делегација во посета на Чешка


Македонска владина делагација во наредните два дена ќе престојува на официјална посета во Република Чешка. Премиерот Никола Груевски ќе се сретне со својот колега Јан Фишер , со чешкиот претседател Вацлав Клаус и уште неколку чешки државни претставници. Според владиното соопштение на средбата ќе се разговара за унапредување на економската соработкана двете земји. Во Прага в среда ќе се одржи македонско – чешки економски форум.
XS
SM
MD
LG