Достапни линкови

Во снежна лавина во Кашмир загинаа 5 индиски војници


Најмалку 5 војници загинаа, а десетици се во стапица на снежна лавина врз воен камп во индискиот дел на Кашмир. Тренинг кампот е во близина на ски - центарот Гулмарг и милитаризираната линија која го дели Кашмир меѓу Индија и Пакистан.
XS
SM
MD
LG