Достапни линкови

Експлозијата на Бит Пазар во Скопје направи материјална штета


Во близина на Полициската станица Бит Пазар, синоќа се случи експлозија при што е направена само материјална штета на неколку дуќани во соседство.
Како што информираат од Министерството за внатрешни работи експлозијата од засега непозната експлозивна направа се случила на ул. „Војдан Чернодрински“ при што се оштетени прозорите од излозите на неколку дуќани и врата на една куќа. На местото на настанот е извршен увид, а СВР -Скопје презема мерки за расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителот.
XS
SM
MD
LG