Достапни линкови

Русија во обид да ги помири палестинските Хамас и Фатах


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска ќе се сретне со политичкиот лидер на Хамас, Калед Мешал во обид да ги помири со другата палестинска фракција – движењето Фатах на Претседателот на Палестинската власт Махмуд Абаз. Хамас, кој ја контролира Газа, за САД и ЕУ е терористичка организација.
XS
SM
MD
LG