Достапни линкови

Жртви на НАТО во јужниот дел на Авганистан.


Два војника на НАТО загинаа во јужен Авганистан во експлозија на бомба. Нато не ја соопшти нивната националност. Вчера пак на северот во Мазар и Шариф загинаа двајца припадници на НАТО од шведскиот контигент. Од почетокот на годинава, според Франс Прес, загинаа вкупно 61 припадник на Алијансата.
XS
SM
MD
LG