Достапни линкови

Судир на два турски авиона на аеродромот во Истамбул


Два авиона на Турските авиолинии се судрија на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул, јави Анадолија. Во иницидентот нема поврдени.
Судирот се случил кога авион, што се подготвувал да полета за Измир. се удрил во задниот дел на друг авион, што стоел паркиран на аеродромот. Во инцидентот и двата авиони имаат претрпено материјална штета.
XS
SM
MD
LG