Достапни линкови

Експлозија во гасна централа во Конектикат - 5 загинати.


Најмалку 5 работници загинаа, а 12 се повредени во вчерашната експлозија на градилиштето на гасната електрична централа во Мидлтаун во американската држава Конектикат. Експлозијата се случила додека работниците ги чистеле цевките. Засега не е позната причината за инцидентот.
XS
SM
MD
LG