Достапни линкови

Прогноза за времето- попладне намалување на облачноста


Времето ќе биде променливо облачно, во претпладневните часови локално се можни слаби врнежи од снег, додека попладне облачноста ќе се намали. Температурите ќе се движат од минус пет до пет степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со температура до 2 степенa.
XS
SM
MD
LG